Služby

ŘEZÁNÍ

ZÁMKOVÁNÍ

LAKOVÁNÍ

Řezání

Nabízíme řezání ALUbondových desek na naší velkoformátové pile, přesně dle Vašich požadavků. 

VHODNÝ PILOVÝ KOTOUČ PRO BONDY E
Karbidový kotouč trapézový / ploché zuby – Ploché zuby zkosené na 45° proti otřepům hran
Pilový kotouč Ø 300 mm (z = 72 pro svazkové řezy; z = 96 pro čisté jednotlivé řezy bez otřepů)
Pilový kotouč Ø 250 mm (z = 60 pro svazkové řezy; z = 80 pro čisté jednotlivé řezy bez otřepů)
Vývrt Ø 30 mm – Tloušťka zubu 3,2 mm – Úhel hřbetu nože 15° – Úhel sklonu nože 10° pozitivní
Rychlost otáček 5000 ot/min – Posuv max. 30 m/min

VHODNÝ PILOVÝ KOTOUČ PRO BONDY B1, A2
Karbidový kotouč trapézový / ploché zuby – Pro rychlost 2500 ot/min
Vývrt Ø 30 mm – Počet zubů 72 (tloušťka 300 mm) – Počet zubů 60 (tloušťka 250 mm)
Tloušťka zubu 3,2 mm – Úhel hřbetu nože 15° – Úhel sklonu nože 10° pozitivní – Posuv max 25 m/min
Svazkový řez 20 m/min (3-4 desky)

Frézování

Deskové materiály frézujeme frézkou vysoké kvality AXYZ 6014 s vysokou přesností obrábění a minimálními vibracemi, díky čemuž dosahujeme vynikající kvality řezu. Frézky AXYZ patří mezi nejmodernější frézovací stroje a naše společnost má výhradní zastoupení prodeje pro Českou republiku a Slovensko.

Drážkování

Desky ALUbond lze ohýbat pomocí metody frézování drážek. Touto metodou lez desky ohnout do pravého úhlu a také do úhlu ostrého.  Drážky se pomocí CNC obráběcího stroje vyfrézují do nepohledové strany desky. Po vyfrézování zůstane pouze hliníková vrstva a část jádra. Drážkovanou část lze poté velmi snadno „rukou“ ohnout a vytvořit tak dokonalý ohyb. Metoda frézování drážek je vhodná pro kompozitní desky se všemi standartními povrchy.

Výhodou této metody ohýbání je, že se samotné ohnutí nemusí provádět v dílně, ale přímo na místě (snadnější přeprava), ohyby nejsou omezeny velikostí stroje, ohýbání nevytváří pnutí materiálu, elementy jsou rovné a v rozích nedochází k žádným vypouklinám. Takto lze desky připravit pro použití stavebních dílů jako jsou fasádní prvky, rámy, okraje střešních plášťů a podhledů. Rohové prvky v interiéru i exteriéru.

Zámkování

Zámkování bondů řeší systém (spojování)skládání bondů k sobě. Zámkování provádíme buď rovné nebo do boku (desky svírají pravý úhel)

Ohraňování

Ohranění desek chrání jejich jádro a prodlužuje jejich životnost. Provádíme i hranění bondů s minerálním jádrem, ty musí mít vždy při venkovním použití ohraněné všechny hrany do kterých se může dostat voda. Stejně tak u bondů ALP (celohliníkové provedení) je nutné strany ohranit.

Gravírování

Nabízíme gravírování písmen, vektorových obrázků a tvarů do ALUbondových desek. Při gravírování dojde k odfrézování laku, horní hliníkové vrstvy a části z vrstvy PE. Další z možností jak gravírovat je odfrézování pouze lakované vrstvy, tak bude viditelná vrstva hliníková.

Zakružování

Desky ALUbond lze ohýbat do různých zakřivení pomocí různých metod. Je potřeba dbát na některé zvláštnosti, vyplývající z různých vrstev bondu.

Minimální poloměr ohybu pro ALUbond: r = 10 x d (d = tloušťka desky)
Minimální poloměr ohybu pro ALUbond A2: r = 25 x d (d = tloušťka desky)

Při zakružování dochází k efektu zpětného odpružení, proto je vhodné pro větší sérii vyhotovit výrobní vzorky.
Vždy při opracovávání, ponechejte ochrannou fólii na povrchu desky, zabráníte tak jejímu poškození. Odstraňte však všechny jiné povrchové materiály jako štítky a podobně. Pohledovou stranu, můžete ochránit pvc deskou o šířce 1-2 mm.

Lakování

V případě že si nevyberete z nabízených odstínů, je možno nechat desky v lakovně nalakovat.